בניית אתרים מחירון

אם תחפשו בגוגל את מילות המפתח "בניית אתרים מחירון" , "כמה עולה לבנות אתר" , או למשל "מחיר בניית אתר" תופתעו לגלות טווח מחירים רחב ומגוון רחב של חברות לבניית אתרים. המחיר לבניית אתר תדמיתי יכול לנוע החל מ-1,500 ש"ח והשמיים הם הגבול. בנוסף, ישנן חברות שיציעו לכם לבנות אתר בעבור תשלום חודשי קבוע. אבל אם תמשיכו לקרוא תוכלו לגלות כמה באמת יעלה לכם לבנות אתר בצורה שכזו.

המאמר הבא הולך לסכם את טווח המחירים הרחב לבניית אתר תדמיתי בחברות השונות לבניית אתרים. אם אתם חושבים על הקמת חנות וירטואלית, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר כל מה שצריך לדעת לפני הקמה של חנות אינטרנטית.

תוכלו לקרוא על מגוון האפשרויות, הטכנולוגיות וגם ממה צריך להיזהר לפני חתימה על חוזה. אם אתם מעוניינים לראות מה אנחנו מציעים, אתם מוזמנים להיכנס למאמר בניית אתרים לעסקים. אם אין לכם זמן לקרוא את הכל נשמח להסביר לכם כמה עולה לבנות אתר בטלפון 072-372-6000 או בפגישה קצרה ללא התחייבות.

בבניית אתרים, על מחיר זול אתם הולכים לשלם ביוקר ולא תמיד היקר ביותר הוא הכי טוב עבורכם. נרצה להסביר על האפשרויות השונות:

אפשרות א' – המחירים הזולים: פרילנסר לבניית אתרים או אתר-מערכת לבניית אתרים
פרילנסר לבניית אתרים חדש בתחום, יכול לבקש מכם החל מ- 1,500 ש"ח לבניית אתר תדמיתי (שכולל עד 8 עמודים). עם זאת, הוא אינו מנוסה וסביר להניח שאינו יודע מהם הדרישות הבסיסיות של גוגל לבניית אתר. בבנייה של אתר חדש, יש חשיבות גדולה להתאים אותו למנועי החיפוש ולרשתות החברתיות. לא משנה עד כמה תשקיעו באתר שלכם, אם גולשים לא יכנסו אליו הוא לא שווה הרבה.

בנוסף, תוכלו למצוא אתרים שיציעו לכם מערכת לבניית אתר בתשלום חודשי (של 40-120 ש"ח לערך). אתרים שכאלו בעצם "כולאים" אתכם בממשק שלהם שאינו מאפשר מגוון רחב של פעולות. אם תרצו להוסיף בעתיד תכנים לאתר או אפשרויות חדשות, הם עלולים לגבות מכם תשלום על כל פעולה. קידום אורגני בגוגל של אתר שכזה, לרוב עלול להיות קשה יותר וכרוך בזמן ארוך יותר.

בעיה נוספת באתרים אלו היא שבניית האתר נעשית לעיתים כ"סאב דומיין" (דומיין משני בתוך הדומיין הקיים) ולא על דומיין פרטי משלכם. בבנייה של סאב דומיין כל הפעולות שתעשו לקידום האתר יקדמו את הדומיין הראשי ולא את שלכם. לכן, אם החלטתם על בניית אתר שכזה, דאגו לפחות לבנות אותו על דומיין פרטי משלכם.

לסיכום, סביר להניח שאם תשלמו בזול, בסוף תשלמו ביוקר. על טריקים של חברות לבניית אתרים וממה כדאי להיזהר תוכלו לקרוא בהמשך המאמר.

אפשרות ב' – המחיר הממוצע: חברות קטנות או פרילנסר ותיק לבניית אתרים

פרילנסר ותיק לבניית אתרים יכול לתמחר את בניית האתר החל מ-6,500 ש"ח לבניית אתר תדמיתי וסביר להניח שהוא מקצועי יותר ויודע מה הדרישות הבסיסיות לבניית אתרים. ההמלצה שלנו היא לשאול ולהבין את רמת המקצועיות והנסיון. בונה אתרים מקצועי צריך להכיר גם את גוגל ולכן מומלץ לשאול על התאמת האתר למנועי החיפוש, לרשתות ועל אתרים שלו שכבר מופיעים בגוגל (אחרי שקודמו בצורה אורגנית). כדאי לשאול על אפשרויות הניהול של האתר, תמיכה, הדרכות, התשלומים השוטפים וכל מה שיגרום לכם להבין עד כמה מקצועי האדם שהולך לבנות לכם את האתר. הבעיה שעלולה לצוץ עם פרילנסרים היא חוסר הזמינות בטווח הארוך. כאשר כל העסק מבוסס על אדם יחיד, יש לו תקרה מסויימת של כמות לקוחות והרבה פעמים אין עם מי לדבר בטווח הארוך.

אפשרות ג' – חברות בינוניות או גדולות לבניית אתרים

חברות בינוניות או גדולות לבניית אתרים צריכות לשלם למתכנתים, להוצאות שכירות ולהמון גורמים נוספים. חלק מהן כבר הוכיחו את עצמן והן מחפשות לבנות אתרים גדולים במיוחד לחברות גדולות. הבנייה לעיתים נעשית מאפס והעלויות גבוהות יותר. בניית אתר תדמיתי בחברות שכאלו יכולה להתחיל מ-10,000 ש"ח והשמיים הם הגבול. האתר שתקבלו יהיה מקצועי, אך כרוך בהוצאות גדולות (ולעיתים מיותרות לעסקים קטנים). עם זאת, חברות כאלו יכולות לתת שירות גם לטווח הארוך ולהציע פתרונות מורכבים שלא ניתנים על ידי חברות קטנות. כמו כן, במידה ואותה החברה מספקת לכם גם שירותי פרסום, יש יתרון להיעזר באנשי המקצוע מכל העולמות (פרסום, תוכן, עיצוב, תכנות) כדי לתכנן מראש ולבנות אסטרטגיה מקיפה. תכנון שכזה ועבודה במקביל של כמה בעלי מקצוע מומחים תוכל להגדיל את כמות התנועה אל האתר ואת כמות הפניות בטווח הארוך.

מהן הטכנולוגיות השונות לבניית אתרים?

בניית אתר מ"אפס"
קיימות אפשרויות רבות לבניית אתרים. הקמת אתר מאפס היא בעצם כתיבת קוד תכנות על דף חלק וריק.
שיטה זו מצריכה המון זמן תכנות וכרוכה בהוצאות גדולות במיוחד (250 ש"ח שכר שעתי למתכנת לערך).

אתר-מערכת לבניית אתרים
כפי שציינו מקודם, קיימת אפשרות לבניית אתר באמצעות אתר-מערכת לבניית אתרים. במערכת שכזו ניהול האתר הוא בידיים שלכם, אך המערכות הללו מוגבלות. כל אפשרות שתרצו להוסיף בעתיד ואינה נמצאת במערכת כרוכה בתשלום נוסף וזהו הרווח העיקרי של אותן חברות.

בניית אתר בפלטפורמת קוד פתוח
ישנן המון סוגים של מערכות קוד פתוח לבניית אתרים – WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart ועוד. מערכות אלו מאפשרות לכם לבנות אתר הכולל מערכת לניהול תוכן, בה תוכלו לערוך את האתר בקלות בעצמכם או בעזרת מנהל האתרים שלכם. היתרון המשמעותי באתר מבוסס פלטפורמה הוא האפשרות לשנות את האתר בקלות, באמצעות קבצים שונים שנמצאים באינטרנט בתשלום או בחינם. תוכלו להוריד פיצ'רים ואפשרויות נוספות לאתר (התממשקות לפייסבוק למשל), להדביק על האתר עיצוב בנוי מראש (מבין אלפי עיצובים לרכישה), להתאים אותו למנוע החיפוש של גוגל ועוד. מכיוון ש- 20 אחוז מהאתרים בעולם הם אתרי WordPress קיימים ברשת אלפי עיצובים שונים ותוספות להורדה בחינם או בתשלום. התפעול שלהם קל ואינו מצריך מתכנת מנוסה שיעלה המון כסף, אלא ברור וידוע לרוב מנהלי האתרים.

טריקים של חברות לבניית אתרים – ממה צריך להיזהר?

עדכון עצמאי של האתר – האם יש לאתר מערכת ניהול? האם אתם מקבלים סיסמא למערכת הניהול ואפשרות לניהול עצמאי של האתר? ישנן חברות שונות שמשאירות את מערכת הניהול והסיסמא אצלהן וכשאתם מבקשים את הגישה בהמשך, הן דורשות סכומים גבוהים לשימוש במערכת הניהול.

בונים את האתר שלכם כ"סאב דומיין" – דומיין ישראלי בנוי בצורה הבאה: www.yoursite.co.il
אתרים שמציעים מערכת לבניית אתר, לעיתים מציעים לכם לבנות את האתר על הדומיין שלהם. לדוגמא: yoursite.something.co.il כפי שציינו כבר, בצורה כזו אתם מקדמים את האתר שלהם ולא דומיין פרטי משלכם. במידה ותרצו לעזוב כל ההשקעה שלכם באתר תרד לטמיון מכיוון שהדומיין לא שלכם.

רושמים את שם המתחם על עצמם – שם המתחם (הדומיין) הוא הנכס שלכם וצריך להיות על שמכם או שם החברה שלכם. כל הקידום שתעשו לאתר בעתיד והקישורים אליו יהיו אל הדומיין ויש לזה ערך שצריך להיות בידכם. כבר נתקלנו בחוזים דרקוניים שלא מאפשרים לבעל האתר להעביר את האתר על שמו, אלא מתנים את העברת הרישום בתשלום יקר.

מכריחים אתכם לשלם על האחסון שלהם – לפני חתימה על חוזה בניית האתר, חשוב לבדוק מה קורה במצב של הפסקת התקשרות. האם קיימת אפשרות לעבור לחברת אחסון אחרת? ישנן חברות לבניית אתרים שכובלות אתכם להשתמש באחסון שלהם גם לאחר הפסקת ההתקשרות.

תשלום לתוספות בעתיד – במידה ואתם בונים בפלטפורמת קוד פתוח, לא תהיה לכם בעיה לשנות את האתר בהמשך ולא תהיו כבולים לחברה איתה סגרתם את החוזה. לעומת זאת, בנייה של רוב האתרים האחרים מצריכה מתכנת שמבין כיצד האתר בנוי והתמחור יהיה בהתאם. אם תרצו להחליף את החברה איתה אתם עובדים, תצטרכו למצוא מתכנת ייעודי שיצטרך להבין כיצד האתר בנוי והתמחור לשינויים יכול להיות ממש יקר. אם החלטתם שלא לבנות אתר בפלטפורמת קוד פתוח, כדאי מאוד לבקש מחירון של תוספות לבניית האתר.

בניית אתרים מחירון

במחירון זה תוכלו לראות מהם התשלומים השוטפים לתחזוקת האתר ומה המחיר לבניית אתר אינטרנט:

תשלומים שוטפים:

דומיין (שם-מתחם) – תשלום של 49 – 75 ש"ח לשנה
באתר של איגוד האינטרנט הישראלי תוכלו לראות את כל רשמי שמות המתחם ואם תלחצו על אחד מהם תוכלו לרכוש שם את שם המתחם החדש שלכם.
אפשרות נוספת – באתר של BOX תוכלו לרכוש דומיין בעלות של 49 ש"ח לשנה.
מומלץ לרשום את שם המתחם על שמכם או על שם החברה שלכם ולא על שם החברה לבניית האתר או האחסון.
חברות גדולות לבניית אתרים דורשות לעיתים סכומים גבוהים מאשר אצל רשמי שמות המתחם (יכול להגיע גם ל-200 ש"ח) אנחנו ממליצים שתעשו זאת בעצמכם, שם הדומיין הוא הנכס שלכם.
טיפ קטן לקידום האתר בגוגל: גוגל רואה את תקופת הרישום לדומיין. על מנת "להראות רצינות" מומלץ לרשום את האתר לפחות לשנתיים מראש.

אחסון אתר – 29 ש"ח לחודש לערך לאחסון אתר תדמיתי (עד 500 מגה). במידה והאתר שלכם מכיל המון תמונות וקבצים ומצריך שטח אחסון גדול יותר, המחיר עולה בהתאמה.
המחיר לאחסון אתר מתייחס לשרתי linux ומתאים לאתרי PHP , אם אתם רוצים לבנות אתר NET. יש לכם צורך בשרתים של מייקרוסופט והמחיר לאחסון גבוה פי שתיים לערך.
תוכלו לשלם דולרים בודדים לחודש על האחסון ב- GoDaddy, אבל גוגל יודעת שהשרתים שלהם לא בארץ. אם אתם רוצים להכניס גולשים מישראל עדיף לכם להשתמש בשרתים כמו שלנו שנמצאים בישראל.

שימו לב: אחסון האתר יכול להיות בשרת שמאחסן גם אתרי הימורים ופורנו. אם האתר שלכם יהיה בשרת שכזה, הקידום שלכם בגוגל עלול להיפגע. על מנת לבדוק מיהם האתרים שיושבים על השרת שלכם השתמשו באתר ipneighbour. הזינו שם את כתובת האתר שלכם, ותוכלו לראות את כל האתרים שנמצאים על אותה כתובת IP. אם מצאתם אתרי פורנו או הימורים כדאי לכם מאוד לעבור לחברת אחסון אחרת.

מחירון בניית אתרים:

מחיר בניית אתר תדמיתי עד 8 עמודים
פרילנסר לבניית אתרים או אתר-מערכת לבניית אתרים: החל מ-1,500 ש"ח או החל מ-40 ש"ח לחודש
חברות קטנות או פרילנסר ותיק לבניית אתרים: החל מ-6,500 ש"ח
חברות בינוניות או גדולות לבניית אתרים: החל מ-10,000 ש"ח

מחיר בניית אתר מכירתי – חנות וירטואלית
פרילנסר לבניית אתרים או אתר-מערכת לבניית אתרים: החל מ-4,500 ש"ח
חברות קטנות או פרילנסר ותיק לבניית אתרים: החל מ- 8,000 ש"ח
חברות בינוניות או גדולות לבניית אתרים: החל מ- 12,000 ש"ח

מחירון תוספות לאתר:

המחירים הנקובים מעלה לבניית אתרים מתייחסים לבניית אתר עם עיצוב בסיסי. עיצוב אתר ייחודי ע"י מעצב אתרים מקצועי מתחילה מ-1,500 ש"ח ומעלה. הטמעת העיצוב באתר עלולה להיות כרוכה בתשלום נוסף.

כתיבת תוכן איכותי לאתר 70 ש"ח לערך למאמר בין 300 מילים – חשוב מאוד לכתוב תוכן מקורי באתר. גוגל סורקת את האתרים ויודעת אם התוכן באתר שלכם נמצא גם באתרים אחרים. תוכן מועתק יכול לפגוע במיקומים שלכם בגוגל ולכן חשוב לשים לב לנושא.

כתיבת תוכן SEO לקידום האתר 35 ש"ח בממוצע למאמר

אם אין לכם תמונות משלכם ניתן למצוא באינטרנט תמונות לרכישה, החל מדולרים בודדים לתמונה.

יש אלפי תוספות ופיצ'רים שתוכלו להוסיף לאתר שלכם, כל תוספת מתומחרת במחיר שונה. התמחור תלוי בסוג האתר, שפת התכנות, סוג התוספת וזמן העבודה. ההמלצה שלנו היא לשאול מה המחיר עבור כל שעת תכנות ולברר את משך הזמן שהמתכנת צריך להשקיע בפרוייקט המדובר.

מחירון שיווק אתרים ופרסום בגוגל:

קידום אתרים ממומן בגוגל
התמחור לקידום אתרים ממומן בגוגל משתנה בין חברה לחברה. חלקן מציעות תשלום חודשי קבוע עבור ניהול הקמפיין לפי גובה התקציב וחלקן מבקשות תשלום חודשי עבור כל מילת מפתח. שיטת התמחור לפי מילת מפתח, עשוייה לפגוע בכם בסופו של דבר. כאשר אתם משלמים על מילת מפתח בודדת ומבטיחים לכם כמות קליקים בלתי מוגבלת, בד"כ מילת המפתח תהיה מילה שלא מחפשים אותה יותר מידי. בשיטת תמחור שכזו האינטרס של החברה שמקדמת אתכם היא שתקבלו כמה שפחות קליקים והם ירוויחו כמה שיותר.
על מנת שלא ליצור ניגוד אינטרסים, מומלץ להפריד בין התשלום שעובר לגוגל והתשלום לחברת הקידום עבור ניהול הקמפיין. בצורה כזו החברה תרצה להכניס לכם כמות גדולה של לקוחות, לא תהיה הגבלה לכמות מילות המפתח וכמות הכניסות לאתר תהיה גדולה יותר.
המחיר הממוצע בשוק לדמי הניהול הוא 850 ש"ח לחודש, עבור קמפיין בתקציב של עד 3,000 ש"ח.

קידום אתרים אורגני SEO
אם תחפשו בגוגל "קידום אתרים אורגני" , "קידום אתר בגוגל" ועוד המון מונחים בנושא, תוכלו למצוא המון חברות בטווח רחב של מחירים. הקידום האורגני בגוגל היום הוא לא מה שהיה פעם. על מנת להשיג תוצאות טובות בגוגל יש להוסיף תכנים מעניינים לאתר בתדירות גבוהה, לבנות מערך קישורים איכותיים רחב, לפעול ברשתות החברתיות, לבצע אופטימיזציה לאתר, להתאימו למנוע החיפוש של גוגל ועוד מגוון רחב של פעולות.
לא כל בעלי המקצוע צריכים קידום אתרים אורגני בגוגל, לעיתים הקידום הממומן עדיף. התשלום למקדם אתרים מקצועי מתחיל מ-2,500 ש"ח לחודש ולא כל עסק יכול לעמוד בהוצאות אלו. כפי שציינו, יש מגוון רחב של פעולות שצריך לעשות על מנת לקדם את האתר. מקדם אתרים שמבקש ממכם 600 ש"ח בחודש עבור קידום האתר, לא יכול להשקיע את הזמן המינימלי הדרוש לקידום האתר שלכם. אם תסכימו לקדם את האתר שלכם בצורה אורגנית במחיר שכזה, לא תצליחו להחזיר את ההשקעה שהוצאתם והאתר אפילו עלול להינזק. כמו שכבר אמרנו, "אם תשלמו בזול- בסוף תשלמו ביוקר".
רוצים לשמוע עוד על קידום אתרים בגוגל? אתם מוזמנים לצפות במשדר ששודר בחדשות ערוץ 2 בנושא:

מעוניינים בבניית אתר לעסק?
רוצים לקדם את האתר שלכם בגוגל?
לקבל עשרות פניות של לקוחות פוטנציאליים דרך האינטרנט?
פנו אלינו עוד היום! חייגו 072-372-6000 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.